Podstawa bezpieczeństwa w salonie kosmetycznym - jednorazowa odzież medyczna

medycznymi. Oczywiście rodzice po znalezieniu bezpiecznych artykułów medycznych dla dzieci dokonują ich zakupu najczęściej w aptekach. Natomiast osoby kierujące różnymi aptekami czy placówkami medycznymi dokonują zakupu takich pro

Podstawa bezpieczeństwa w salonie kosmetycznym - jednorazowa odzież medyczna

Bezpieczne artykuły medyczne dla dzieci

Artykuły medyczne dla dzieci, w zależności od ich rodzaju i ilości mogą być kupowane zarówno w aptekach, jak i w hurtowniach ze środkami medycznymi. Oczywiście rodzice po znalezieniu bezpiecznych artykułów medycznych dla dzieci dokonują ich zakupu najczęściej w aptekach. Natomiast osoby kierujące różnymi aptekami czy placówkami medycznymi dokonują zakupu takich produktów bezpośrednio u ich producentów. Wiedzą oni już bardzo dobrze, jakie artykuły medyczne przeznaczone dla dzieci można uznać za sprawdzone i najlepsze artykuły i starają się dokonywać zakupu jedynie tego rodzaju środków. W przeciwnym razie mogliby narazić swoich pacjentów na dodatkowe problemy ze zdrowiem i stracić sporą grupę potencjalnych pacjentów.


Defibrylator - jak to działa?

Defibrylator oddziałuje na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii (wyrażanej w dżulach). Celem defibrylacji jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej, regularnej pracy. Ze względu na kształt fali energii dostarczanej przez defibrylator, wyróżnia się defibrylatory jednofazowe i dwufazowe. Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z roku 2010, dotyczącymi strategii defibrylacji, zalecane są następujące wyładowania:

defibrylator jednofazowy:
pierwsze wyładowanie ? 360 J,
drugie i kolejne wyładowania ? również 360 J;
defibrylator dwufazowy:
pierwsze wyładowanie ? od 150 do 200 J,
drugie i kolejne wyładowania ? od 150 do 360 J.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Defibrylator


O igle chirurgicznej

Igła chirurgiczna - narzędzie chirurgiczne służące do łączenia tkanek przy pomocy nici chirurgicznych, połączenia takie noszą nazwę szwów.

Zazwyczaj igły chirurgiczne są wygięte w kształt łuku - wycinka okręgu (np. 1/2, 3/8, 1/4, 5/8 okręgu), choć ich kształt może być prosty (taką igłą szyjemy ręcznie), istnieją też igły typu "łyżwa" lub igły typu "J". Różnice występują także w wielkości i przekroju, zależnie od tkanki łączonej za pomocą szwów. Łączenie igły z nicią chirurgiczną odbywało się niegdyś poprzez uszko bądź automatyczny zatrzask, w który wkłada się nić (niekiedy spotykamy taką metodę do dziś, choć należy to już do rzadkości).

Igły do szycia skóry są w przekroju trójkątne, niezbyt zagięte i zazwyczaj stosunkowo duże (choć zdarzają się wyjątki). Igły do szycia narządów wewnętrznych mają najczęściej przekrój kolisty i są mniejsze, a także bardziej zagięte, a nawet w kształcie półkola.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ig%C5%82a_chirurgiczna



© 2019 http://good-clothes.bialystok.pl/