Troska o zęby i jamę ustną

wszystkich, którzy chcą mieć białe i lśniące zęby. niestety kamień zbiera się naturalnie na naszym uzębieniu w trakcie codziennego spożywania pokarmów i płynów. Jak wiadomo kwas rozpuszcza kamień, jednak raczej nikt nie stosuje n

Troska o zęby i jamę ustną stomatologia brenna
Dbanie o jamę ustną to jedna z ważnych kwestii o które należy dbać. Należy poszukać stomatologa, np. i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Kwestia kamienia na zębach

Kamień nazębny to zmora wszystkich, którzy chcą mieć białe i lśniące zęby. niestety kamień zbiera się naturalnie na naszym uzębieniu w trakcie codziennego spożywania pokarmów i płynów. Jak wiadomo kwas rozpuszcza kamień, jednak raczej nikt nie stosuje np. octu do pozbycia się go z zębów.

Zamiast tego w gabinetach dentystycznych można skorzystać z gamy usług usuwających kamień nazębny w prosty i szybki sposób. Jedną z najpopularniejszych metod jest skaling. Czyli krótko mówiąc mechaniczne usuwanie kamienia nazębnego za pomocą specjalnego narzędzia. Nowsze skalery są ultradźwiękowe. Oprócz metod mechanicznych dentysta może przepisać specjalną płukankę, która należy stosować regularnie, aby uzyskać odpowiedni efekt usuwania kamienia.


Krótko i na temat w Wikipedii: Stomatologia

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.

W Polsce, zgodnie z Dz. U. z 2011 r. Nr 113, poz. 6581, do roku 2012 tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po 5 latach studiów, odbyciu stażu podyplomowego i zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Od roku 2013 LDEP został zastąpiony Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym ? LDEK (art. 5. ustawy). Staż podyplomowy zostaje zniesiony po 1.10.2016 roku (art. 4. ustawy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia


Korona czy koronka?

Korona (błędnie potocznie zwana koronką) ? stałe uzupełnienie protetyczne odtwarzające znaczny ubytek korony klinicznej zęba. Korony mogą być wykonywane ze stopu metalowego, akrylu, stopu metalowego licowanego (pokrywanego od widocznej strony licowej korony) akrylem, kompozytem lub ceramiką; stosuje się również korony pełnoceramiczne bez podbudowy metalowej, wytwarzane za pomocą technologii CAD/CAM. Korona protetyczna bywa również częścią mostu protetycznego, którego wykonanie umożliwia uzupełnianie braków międzyzębowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Korona_protetyczna



© 2019 http://good-clothes.bialystok.pl/